עשרות אלפי מבקרים משתתפים הערב בפתיחתו של פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי ה-26 בצפת שנפתח בטקס חגיגי במתחם הסראיה.

פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי ה-26 נפתח הערב בצפת, בטקס חגיגי בהשתתפות נכבדים רבים ביניהם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', סופה לנדבר שרת הקליטה, עוזי לנדאו שר התיירות, סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום, סגן שר האוצר מיקי לוי, ראש העיר המארח אילן שוחט, יו"ר הפסטיבל יגאל שטרית,יו"ר קק"ל אפי שטנצלר, ראשי רשויות, מנכ"לים ואורחים רבים נוספים.

"מדי שנה העיר מתרגשת מחדש עם עשרות אלפי המבקרים שממלאים את צפת מדי יום ונהנים מחגיגת מוסיקת הנשמה היהודית, ואנו מתרגשים עימם בפסטיבל שהוא אירוע מכונן לצפת" אמר ראש העיר צפת אילן שוחט. יו"ר הפסטיבל יגאל שטרית הרחיב על התוכנית העשירה באירועים ובפעילויות לאורך כל היום אשר יתקיימו בעיר בשלושת ימי פסטיבל הכליזמרים וסיים בברכת "חג כליזמרים שמח", ילדי פרויקט 'צפת עיר מנגנת' ניגנו בפני הקהל יחד עם מנהלו האמנותי של הפסטיבל אייל שילוח ואמנים נוספים הופיעו אל מול מאות משתתפי אירוע הפתיחה.

עשרות אלפי מבקרים גדשו את העיר ביומו הראשון של הפסטיבל הגדול בעולם למוזיקת נשמה יהודית, אשר יימשך ביומיים הבאים, כאשר המבקרים ותיירים הצפויים להגיע לעיר ייהנו מהופעותיהם של גדולי האמנים בתחום מהארץ ומהעולם, שיופיעו על פני 8 במות הפזורות בין הסמטאות העתיקות של העיר צפת. בתוכנית האמנותית העשירה ישתתפו עשרות אמנים והרכבים מהארץ ומחו"ל ביניהם עמיר בניון, אברהם טל, יונתן רזאל, אהרון רזאל, דניאל זמיר, נשות חווה, מוסה ברלין, אייל שילוח, אייל סלע, חיליק פרנק ולהקת הלב והמעיין, להקת הFountainheads  של מדרשת עין פרת, הפייטן ליאור אלמליח, איתי פרל, להקת לכתחילה, עימד דלאל, ישראל זוהר, גבריאל שורקי, סימפלי צפת, אמנים בינלאומיים זוכי פרסים רבים ביניהם כריסטיאן דויד מברלין, פיט רושפסקי מניו יורק וג’ואל רובין מוירג'יניה, הרכבים מקומיים ועוד עשרות אמנים נוספים.

 

אחד מאירועי השיא בפסטיבל יהיה מופע הוקרה מיוחד לנגן הקלרינט מוסה ברלין בהשתתפותם של אמנים שונים מהארץ ומהעולם,ביניהם אמני כיתות האמן, בתו של מוסה אודהליה ברלין, אייל שילוח המשמש גם כמנהלו האמנותי של הפסטיבל ועוד אמנים נוספים שיחלקו כבוד לאחד הנגנים הוותיקים והחשובים בתחום מוסיקת הנשמה היהודית בישראל.

עם סיומו של הפסטיבל יתקיים גם השנה בצפת (11-14 באוגוסט) הפרויקט הבינלאומי של כיתות האמן ומופעי התלמידים מכל העולם, בהנחייתם של גדולי נגני מוסיקת הנשמה היהודית ומרצים בעלי שם מרחבי העולם. כמיטב המסורת התלמידים והמורים יופיעו במופעים משותפים בעיר, בכניסה חופשית לקהל הרחב.

 

צילומים – בראשית צלמים

דילוג לתוכן