אלפי מבקרים משתתפים הערב ביומו הראשון של פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי ה-28 בצפת שנפתח בטקס חגיגי בבית יגאל אלון בעיר.

פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי ה-28 נפתח הערב בצפת בטקס חגיגי בבית יגאל אלון שבעיר. "ניגון הכליזמרים הוא מסורת רבת שנים שהחלה בקהילת התפוצות, נדדה ועשתה דרכה לסמטאות העתיקות של צפת. המשרד לפיתוח הנגב והגליל שמח לתמוך באירועים מיוחדים כמו פסטיבל הכליזמרים, בגליל שוכנת נשמה ואין כצליל המיוחד של הכליזמרים להרטיט לבבות" אמרה מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל סיגל שאלתיאל- הלוי. ראש העיר צפת אילן שוחט בירך את הקהל הרב המגיע לעיר בימי הפסטיבל מרחבי הארץ ומהעולם ונהנה ממוסיקת נשמה יהודית ומהאווירה המיוחדת של צפת ויו"ר פסטיבל הכליזמרים יגאל שטרית ציין כי על אף שזהו הפסטיבל ה-28 של העיר, בכל שנה ההתרגשות רבה מחדש.

במהלך הטקס הוענק אות יקיר העיר צפת ל'זקן האמנים' הצפתי מרקו קרול על ידי ראש העיר אילן שוחט ויו"ר הפסטיבל יגאל שטרית.  הרכב ילדי הכליזמרים הצפתיים 'השלייקס'  ניגנו בפני הקהל יחד עם מנהלו האמנותי של הפסטיבל אייל שילוח והצטרפו אל אמנים נוספים ביניהם ישי ריבו, נשות חווה, 'המבורג כלייזמר' הגרמניים ואמנים נוספים שהופיעו במהלך הטקס אל מול מאות משתתפי אירוע הפתיחה.

בסיומו של טקס הפתיחה נפתחו הבמות ברחבי העיר העתיקה ואלפי מבקרים גודשים את העיר ביומו הראשון של הפסטיבל הגדול בעולם למוזיקת נשמה יהודית אשר יימשך ביומיים הבאים, כאשר המבקרים ותיירים הצפויים להגיע לעיר ייהנו מהופעותיהם של גדולי האמנים בתחום מהארץ ומהעולם שיופיעו על פני הבמות הפזורות בין הסמטאות העתיקות של העיר צפת.  בין האמנים שיופיעו בשאר ימי הפסטיבל הבינלאומי   –מירי מסיקה, דודו טסה , דניאל זמיר, אייל שילוח, עימאד ד'לאל, מיטיה גרסימוב האוקראיני, להקת 'רמזיילך', להקת 'מאלוקס', מוסה ברלין, ישראל זוהר, כליזמר שפיל, דב ואיטה זילברמן, צמד רעים שישתפו פעולה עם שלמה בר, מארש דנדורמה, באה שרון, אורנה זכאי, סאניה קרויטר, להקת 'כליזמר זיכרון יעקב', אריק שבבו, המופע 'אגדתא', הרכבים מקומיים כמו סימפלי צפת וווליום צפת ועוד רבים נוספים מהארץ ומהעולם.  בנוסף יתקיימו בעיר מופעים לילדים, סדנאות, הרצאות וסיורים הכול בכניסה חופשית לקהל הרחב.  

לאחר הפסטיבל ייפתח בעיר גם השנה (23-27.8) הפרויקט הבינלאומי של כיתות האמן ומופעי התלמידים מכל העולם, בהנחייתם של גדולי נגני מוסיקת הנשמה היהודית ומרצים בעלי שם מרחבי העולם, כאשר השנה צפויים להשתתף אמנים מיוחדים מהארץ ומהעולם. במהלך ימי הפרויקט יתקיימו מופעים מיוחדים לקהל הרחב.

דילוג לתוכן